MINI Cooper SEEssential 3d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Produceret | 9/2024 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 231 km |
| Batterikapacitet | 28,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
MINI Cooper SE Essential Facelift !
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Facelift-model i Essential-udgave
✔️ Automatgear & varmepumpe
✔️ 2 zone klima & sædevarme
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Navigation & digital opkobling
✔️ Bakkamera & parkeringssensor (bag)
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 6mm forreste aksel - 8mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 272.768 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Internet |
| Akustikglas i bag | Isofix |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| CD | Parkeringssensor (bag) |
| CD afspiller | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | SD kortlæser |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Dobbelt bagagerumsbund | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i forrude |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| ESP / ESC |