MINI Cooper S2,0 3d
Kontantpris
170.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 192 hk/280 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Sælger min mini cooper s 2018
Kørt omkring 92.500 km
Olie skiftet ved 7000 km siden jeg overtog den lidt over 1 år siden.
Fuld service.
Vinterdæk medfølger
Ud over det normale:
Work Pro udstødning med spjeld. (Original udstødning haves stadig)
H&R fjedre (dermed sænket)
Spacers på alle fire hjul. De Overholder reglerne ift til bredde på dæk ud til skærmkasser.
Mener personligt selv disse “modifikationer “ giver bilen et meget mere harmonisk look.
Sælger da jeg flytter til storby og bil ikke er en mulighed mere, desværre.
Åben overfor bud.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 312.473 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Nøglefri tænding |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Fartpilot | Servo |