MINI Cooper S1,6 Cabriolet 2d
Kontantpris
119.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2010 |
| Kilometertal | 148.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 175 hk/240 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Pæn Mini Cooper s med sjælden farve kombination. Den kører rigtig godt og lyder sporty med den rustfri Mst sportsudstødning. Nysynet uden anmærkninger samt fire nye helårsdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 484.802 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.205 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 371 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |