MG 464 XPower 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2024 |
| Kilometertal | 19.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 385 km |
| Batterikapacitet | 61,7 kWh |
| Energiforbrug | 187 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 435 hk/600 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Dansk bil fra ny, med fortsat fabriksgaranti.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
Highlights.
- Aftagelig træk
- Fabriks garanti
- Adaptiv fartpilot med aktiv vejbaneassistent
- El-sæde
- Varmepumpe
- Bakkamera med 360° kamera
- Fuld LED forlygter med fjernlysassistent
- Blindvinkelsassistent
- Dellæder indtræk
- Apple CarPlay/Android Auto
- Nøglefri døre og start
- Multifunktionslæderrat med varme
- 18" alufælge
- Sædevarme
- Navigation
, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, 360° kamera, parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, navigation, apple carplay, android auto, trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, adaptiv fartpilot med kø-assistent, nøglefri tænding, nøglefri adgang, varmepumpe, træk, aftageligt træk, fuld led forlygter, 18" alufælge, digitalt cockpit, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, dellæderindtræk, læderrat, el-sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, varme i rat, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, sædevarme, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), træthedsregistrering, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, el indst. forsæder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 363 liter |
| Vægt | 1.803 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 458 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Multifunktionsrat |
| Aftageligt træk | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri adgang |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Dellæderindtræk | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |