MG Marvel RLuxury 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 49.920 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 402 km |
| Batterikapacitet | 65,0 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/410 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🚗 MG Marvel R Luxury 5d
⏱️ Første registrering: 11/2022
🛣️ Kørt: 49.920 KM
🎨 Farve: Grå
🪑 Indtræk: Sort læder
🔋 Rækkevidde: 410 KM WLTP
ℹ️ Udstyr:
Varmepumpe
Soltag
360 Graders kamera
Adaptiv Fartpilot
Lane Assist
Blind Spot Sensor
El-Bagklap
Lædersæder
Førersæde m. memory funktion
Køl og varme i sæderne
Nøglefri betjening
Navigation
Bluetooth
CarPlay
FULL LED
Forlygter
El-klapbare sidespejle
Klimaanlæg
Alufælge 18" m. sommerdæk
Og meget meget mere...
💳 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
💡 Populære tilvalg:
Vinterhjul komplet: Kr. 10.995,-
LADEKABEL: Kr 1.495,-
Undervognsbehandling: KR. 4.995, -
Træk: Kr. 9.995,-
🚨 Der tages forbehold for tastefejl
Bilen er importeret, så der kan være udstyrsmæssige forskelle fra danske biler.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 364.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 507 liter |
| Vægt | 1.810 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 478 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 360° kamera | El-sidespejle m. varme |
| 4 airbags | El-soltag |
| 4x el-ruder | Elektrisk kabinevarmer |
| 6 airbags | Elektrisk parkeringsbremse |
| 7 airbags | Elsæder |
| 8 airbags | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fod betjent bagklap |
| Aircondition | Fuld LED forlygter |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Ambiente belysning | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| App integration | Isofix |
| Apple carplay | Justerbar lændestøtte |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Kunstlæder |
| Automatgear | Kunstlæderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Områdebelysning |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Soltag |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El komfortsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Vognbaneassistent |