Mercedes EQE350AMG Edition 4d
Kontantpris
408.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 612 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Top udstyret Mercedes EQE350 - Hvid folie
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 615.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.285 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptive forlygter | Fuldaut. klima |
| Alcantaraindtræk | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Helårshjul |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Android auto | Isofix |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Motorkabinevarmer |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Områdebelysning |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |