Mercedes EQE350AMG Edition 4d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 612 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚗HIGHLIGHTS:
<> AMG designlinje
<> Obsidiansort metallak
<> Advancepakke Plus
<> Assistentpakke
<> Adaptiv fartpilot m. aktiv vognbaneassistent
<> Keyless-GO
<> Memorypakke til forsæder
<> LED High Performance forlygter m. adaptiv fjernlysassistent
<> Apple Carplay & Android Auto
🚘KOMFORT: 4-vejs lændestøtte til fører og forsædepassager | Spejlpakke | Parkeringspakke med bakkamera | KEYLESS-GO | Komfort bagklap | El-opvarmede sæder, foran | Varmeisolerende og mørktonede ruder | THERMATIC automatisk klimaanlæg (2 zoner) | Komfortundervogn | Memorypakke til forsæder | Automatisk nedblændning af førersidespejl og baksp | Elektrisk justerbart passagersæde med memory | Elektrisk justerbart førersæde med memory | Active Parking Assist med PARKTRONIC | Velourmåtter.
🛡️SIKKERHED: Automatisk sæde- og barnestolsgenkendelse | Assistentpakke | Tyverialarm med bortslæbningsbeskyttelse | Dæktryksovervågning | Nødopkaldssystem | Midterairbag | PRE-SAFE® | Knæairbag | Gardinairbags | Active Lane Keeping Assist | Distronic | Blind Spot Assist | TIREFIT | COLLISION PREVENTION ASSIST.
🎨DESIGN: Obsidiansort metallak | ARTICO kunstlæder/DINAMICA mikrofiber, sort/grå | AMG måtter | AMG eksteriør | AMG Interiør | Interiørlister i antracitgrå lindetræ med linjestruktur | Sportssæder | Midterkonsol i sort bølgeoptik | Kølergrill med Mercedes-stjerne mønster | Taghimmel, sort | Krom rudelister | Multifunktion sportsrat i læder.
🎵MULTIMEDIE: Ambiente belysning (64 farver) | Interiørlyspakke | 12,8"" OLED mediadisplay | Digital radio | MBUX multimedia system | 12,3"" digitalt instrumentdisplay | MBUX udvidet funktioner | Android Auto | Apple CarPlay | Smartphone integrationspakke | .
⚙️TEKNIK & PERFORMANCE: Oplyste dørpaneler | Multifunktionssportsrat | DYNAMIC SELECT | El-opvarmet sprinklersystem | 170 kW DC lader | LED High Performance forlyger | Projektion af Mercedes-stjerne fra sidespejle | Splitbagsæde | Spejlpakke | Opbevaringsrum under midterkonsol | Fartpilot | Tempomat.
Lagernummer: 528553
Denne bil er importeret og kan variere fra Dansk standard.
Der tages forbehold for fejl og mangler i beskrivelsen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 615.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.285 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 7 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Pilotsæder |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |