Mercedes EQE350AMG Edition 4d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 25.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 612 km |
| Batterikapacitet | 89,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/565 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🚘 Velkommen til Bilhuset Jylland 🚘
Enejers og dansk bil fra ny!
Vi er kæmpe fan af denne Mercedes EQE350 AMG og det er vi sikre på at du også bliver - kom forbi og oplev et fantastisk køretøj som ikke bare kører godt, den kører fantastisk - og naturligvis i den eftertragtede gråmetallic farve!
Fortsat kapacitetsgaranti: 160.000 km / 11. juni 2032
Batterikapacitet: 89 kWh 🔋
Rækkevidde: 612 km 🚘
DC ladning: 170 kw 🔌
Bemærkelsesværdigt udstyr :
☑️ 19" originale AMG alufælge
☑️ Fuld el-stole i for - begge med memory
☑️ Adaptiv fartpilot
☑️ Bak kamera
☑️ Aut. klima 2 - zonet
☑️ Dellæder/alcantara sportskabine
☑️ Trådløs Apple Carplay
☑️ Nøglefri døre/start/stop
☑️ El betjent bagklap
☑️ Skiltegenkendelse
☑️ Vognbaneassistent
☑️ Elektrisk parkeringsbremse
☑️ Integreret navigation
☑️ Fuld LED forlygter
☑️ Fjernlysassistent
☑️ Ambilight
☑️ Mørktonede ruder i bag
☑️ Blindvinkelsassistent
☑️ P-sensorer for/bag
☑️ 4 x el-ruder
☑️ El-klapbare sidespejle
☑️ Musikstreaming via bluetooth
☑️ Sædevarme
☑️ Bluetooth
☑️ USB tilslutning
☑️ Isofix
☑️ Multifunktionslæderrat
☑️ Meget mere...
🚘 Vi tager alle brugte biler i bytte.
🤝 Når du handler bil hos os tilbyder vi:
✔ Kompetent rådgivning fra vores erfarende medarbejdere.
✔ Finansiering både med og uden udbetaling, til konkurrencedygtige priser gennem vores samarbejdspartnere, Santander & Jyske Finans.
✔ Fragus garanti op til 48 måneder
✔ Attraktive og fordelagtige priser på bilforsikringer.
✔ Komplet ladeløsning til din el-bil.
☎ Salgsafdeling 88 62 68 86
📞 Thomas 60 17 91 41
📞 Philip 60 17 91 51
📞 Phat 60 17 91 81
📧 info@bilhusetjylland.dk
🏠 Soldalen 2, 7100 Vejle
🌍 www.bilhusetjylland.dk
🕒 Vores Åbningstider 🕒
Mandag – Fredag: 09.00 – 17.00
Lørdag - Søndag samt helligdage: 11.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 623.174 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 430 liter |
| Vægt | 2.285 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alarm | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| Apple carplay | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Justerbar lændestøtte |
| Auto hold | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED baglygter |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri adgang |
| Delalcantaraindtræk | Nøglefri tænding |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |