Mercedes EQC400AMG Line 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 80,0 kWh |
| Energiforbrug | 228 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/760 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Mercedes EQC400 AMG Line 4Matic 5d – 85.000 km - Årgang: 2020
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 54.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 1.613, - excl. moms
* Restværdi kr. 200.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 67.500, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 2.016, - inkl. moms
* Restværdi kr. 200.000, - excl. moms og afgift
UDSTYR:
* 20" AMG alufælge
* 360° kamera
* 2-zonet klimanlæg
* Alarm
* Anhængertræk elektrisk
* Adaptiv fartpilot
* AMG styling
* AMG interiør
* AMG eksteriør
* Apple Carplay
* Bakkamera
* Burmester lydanlæg Premium
* Digital cockpit
* El indst. forsæder m. memory
* El indst. sidespejle
* El soltag
* Førerassistentpakke
* Head-up display
* ISOFIX
* Keyless go & start
* Navigation
* Memory pakke
* Parkeringsassistent
* Premiumpakke PLUS
* Sædevarme for
* Vognbaneskiftassistent
* Vejskiltsassistent
OBS: For at få ladet din nye el- eller hybridbil, skal du selv sørge for og bekoste installation af en ladestander eller på anden vis selv sikre, at du har en tilstrækkelig tre-faset strømkilde til rådighed til opladning af dit køretøj. Opladning af dit køretøj skal ske ved et trefaset ladekabel.
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse.
Fleasing.
* Der tages forbehold for tastefejl,,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Head-up display |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
| Apple carplay | Justerbar lændestøtte |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. parkering | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk forvarmning af batteri | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Lygtevasker |
| Automatisk nødassistent | Matrix LED forlygter |
| Automatisk parkeringssystem | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Motorkabinevarmer |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| City steering | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, dellæder |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Træk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse1.613 kr.
- Førstegangsydelse54.000 kr.
- Totalpris i løbetiden73.356 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 200.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet