Mercedes EQC400AMG Line 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 62.354 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 407 km |
| Batterikapacitet | 93,6 kWh |
| Energiforbrug | 195 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/760 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
📌NYHED - Super udstyret Mercedes EQC400 AMG Line 4Matic med 408HK og lang rækkevidde. Bemærk udstyr på denne bil! Bilen sælges med udviddet garanti. Originale AMG vinterhjul kan tilkøbes 9.999 kr.
🛞 Udvalg udstyr fra bilen :
✔️ Elektiske forsæder med memory & varme
✔️ El-svingbart anhængertræk (optil 1.800 kg med bremser)
✔️ Dellæder kabbine med sort himmel & alcantara
✔️ Bakkamera med parkeringssensor for & bag
✔️ Ambient beslysning
✔️ Head-up display
✔️ Digitalt display
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Nøglefri betjening
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Trådløs oplader
Og meget mere!
💻Teknisk information ⬇️ ( info kan ses på coc )
🔋 Batterikapacitet 93,60 kWh
🔌 CCS lynladning - 3 faset
🛣️ rækkevidde efter wltp målemetode 407 km
⚡️ ladehastighed AC/DC 11/110 kW
⚙️ elektrisk motor med 408hk
Andersen Biler tilbyder bla. ⬇️
📌 Udvidet garanti på dit bilkøb med Fragus bilgaranti
📌 Fordelagtig forsikring i samarbejde med IF forsikring
📌 Nem og hurtig finansiering via Santander Bilfinans
📌 Serviceaftale med fordele og tryghed
📌 Alt relevant tilbehør til din nye bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt søndage kl. 11.00 - 16.00.
📧 salg-r78a@andersenbiler.dk
📞 88775566
🛻 Har du en bil i bytte ?
Den giver vi gerne en pris på, blot send os 6-7 fotos 📸 aktuel kilometertal og nummerpladen, så kommer vi hurtigt tilbage med en forhåndsvurdering.
👋🏻 Velkommen hos Andersen Biler Kbh, vi glæder os til at se dig
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 personers | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| App integration | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Delalcantaraindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Delkunstlæderindtræk | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El komfortsæder | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |