Mercedes EQC400AMG Line 4Matic 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 68.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 80,0 kWh |
| Energiforbrug | 228 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/760 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
ÅBNINGSTIDER I PÅSKEN
TORSDAG-FREDAG 10,00-15,00
LØRDAG LUKKET
SØNDAG-MANDAG 10,00-15,00
📍Veludstyret, Mercedes EQC400 AMG Line
💡UDVALGT UDSTYR FRA BILEN
✅ Head up display
✅ Memory pakke
✅ Ny-serviceret
✅ Elektrisk soltag
✅ 360 Bakkamera
✅ Burmeister Lydanlæg
✅ Adaptiv fartpilot / Distronic plus, fra fabrikken
✅ Parkeringspakke High
✅ Dynamiske LED forlygter m. Fjernlysassistent
✅ Nøglefri betjening/Keey less entry and go
✅ 2 Zone klima
✅ Sædevarme for
✅ Parkeringssensor for & bag
✅ El betjent bagklap
💡HOS AUTOHUSETSILKEBORG KAN VI ALTID HJÆLPE DIG MED:
✅ FINANSERING MED & UDEN UDBETALING
✅ TOPVEJLEDNING PRIVATE & ERHVERV: TRUSTPILOT-SCORE 4,9/5
✅ ALLE BILER LEVERES NY-SYNET
🔍 Vi tager gerne din bil i bytte - Se Mere På www.autohusetsilkeborg.dk
📞 Kontakt os gerne og få et uforpligtende tilbud. Undgå at køre forgæves - Ring gerne i forvejen,
🕖 ÅBENT ALLE HVERDAGE FRA 10-17:00, LØRDAG EFTER AFTALE 🕖 SØNDAG FRA 11-15:00🕖
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| 4 airbags | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Delalcantaraindtræk | Panoramatag |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, dellæder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |