Mercedes EQC4004Matic 5d
Kontantpris
349.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 407 km |
| Batterikapacitet | 93,6 kWh |
| Energiforbrug | 195 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/760 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
EQC400 på vej hjem i den helt specielle Selenit Grau mat farve
Bilen ankommer midt/slut april
Passet med service hos MB
Org. svingbart træk til 1.800 kg.
Artico lædersæder
Eljusterbare forsæder m. memory
360 graders kamera
Parkeringsassistent
12 parkerinssensorer
Multi Beam forlygter
MBUX navigation
Dynamisk undervogn
Akustik lyddæmpende ruder
64 farvers ambientebelysning
Varme i viskere, sæder, rat og spejle
+ meget lækkert udstyr
Bemærk bilen har almindelig fartpilot, org. adaptiv fartpilot kan eftermonteres til kr. 9.900,-.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 770.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kørecomputer |
| Adaptiv undervogn | Kunstlæder |
| Adaptive forlygter | Kunstlæderindtræk |
| Aftageligt træk | Kurvelys |
| Akustikglas i bag | Læderindtræk |
| Akustikglas i for | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Luftundervogn |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Områdebelysning |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk parkeringssystem | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vinterhjul |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |