Mercedes EQB350AMG Edition 4Matic 5d
Kontantpris
297.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 442 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/520 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
18" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Automatgear, Bakkamera, Blind Spot assist, Bluetooth, Burmester anlæg, DAB radio, Driver Alert, ESP, El-indfældbare sidespejle, El-indstillelige forsæder m. memory, Elektrisk bagklap, Fartbegrænser, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Headup display, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED-forlygter, Lane assist, Læder/alcantara, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Regnsensor, Skiltegenkendelse, Sort Himmel, Splitbagsæde, Svingbart anhængertræk, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 513.059 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.175 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kopholder |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri betjening |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Skiltegenkendelse |
| Fuld LED forlygter | Splitbagsæde |
| Head-up display | Svingbart træk (manuelt) |
| Infocenter | Vognbaneassistent |