Mercedes EQB350AMG Line 4Matic 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 420 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
| Energiforbrug | 182 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 292 hk/520 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, dellæderindtræk, 18" alufælge, glastag, soltag, el-soltag, xenonlys, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, 4 zone klima, fartpilot, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, el betjent bagklap, type-2 ladekabel, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, nøglefri tænding, centrallås, udv. temp. måler, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), automatisk lys, db. airbags, isofix, automatisk nødassistent, auto hold, træthedsregistrering, dab+ radio, cd, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, dab radio, apple carplay, cd/radio, parkeringssensor (bag), fjernb. centrallås, aircondition, multifunktionsrat, digitalt cockpit, delalcantaraindtræk, el indst. førersæde, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, højdejust. forsæder, el komfortsæder, el-justerbar lændestøtte, alcantaraindtræk, ambiente belysning, headup display
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.175 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-soltag |
|---|---|
| 4 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Fuld LED forlygter |
| Alcantaraindtræk | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Head-up display |
| Apple carplay | Højdejust. førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Højdejust. forsæde |
| Auto hold | Intelligent hastighedsassistent |
| Automatgear | Isofix |
| Automatisk lys | Justerbar lændestøtte |
| Automatisk nødassistent | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| Bakkamera | Læderrat |
| Bakspejl m. nedbl. | LED Kørelys |
| CD | Multifunktionsrat |
| CD afspiller | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Delalcantaraindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El komfortsæder | Type-2 ladekabel |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Xenonlygter |