Mercedes EQB250Progressive 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Produceret | 12/2022 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 469 km |
| Batterikapacitet | 66,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🐣 Vi holder åbent alle dage i påsken!
Kontakt os gerne for nærmere information eller for at aftale fremvisning.
Mercedes EQB 250 7-personers – Panorama soltag - Night Paket med en SOH på 96,5% !!!
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ 7-personers konfiguration med splitbagsæde
✔️ Night Paket med mørke detaljer og mørktonede ruder i bag
✔️ Soltag / glastag / el-soltag
✔️ 2 zone klima, varmepumpe & elektrisk kabinevarmer
✔️ Navigation, Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Bakkamera & parkeringssensor for/bag
✔️ Professionel klargøring, nysynet og nummerplader inkluderet i prisen
✔️ Vi tager alle typer biler i bytte
⚡ KLAR TIL HURTIG HANDEL
• Alle biler er fysisk på lager – ingen ventetid
• Samme-dags handel muligt
• 2 nøgler medfølger
• Dæk: 4,6mm forreste aksel - 6mm bagerste aksel
• Levering til adresse tilbydes
• Professionel klargøring, nysynet og nummerplader er inkluderet i prisen
🔧 EKSTRA TRYGHED
• Fragus garanti 1–5 år (inkl. batteri) kan tilkøbes
• Videofremvisning af bilen muligt
• Gennemgå bilen før køb – fuld transparens
🏢 OM NORDIC CAR TRADE
• Specialiseret i B2B bilhandel
• Hurtige handler & konkurrencedygtige priser
• Leverer til forhandlere, leasing & eksport
📞 KONTAKT
Ring direkte for en hurtig og professionel handel.
Tlf: 42761768
Adresse: Trianglen 8B, 6000 Kolding
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.110 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 personers | Højdejust. forsæde |
| 7 personers | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Internet |
| Airbags | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Akustikglas i bag | Kørecomputer |
| Akustikglas i for | Kunstlæder |
| Alarm | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | SD kortlæser |
| El betjent bagklap | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |