Mercedes EQB250+AMG Line Advance Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Kilometertal | 17.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 527 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
AMG LINE, PANORAMA GLASTAG - EL-SOLTAG, EL.INDST.FØRERSÆDER MED MEMORY, SVINGBAR TRÆK, ADAPTIV FARTPILOT ( DISTRONIC ), NIGHT PAKKE SORTE LISTER SAMT SORT TAGRÆLING, KEYLESS GO, NØGLEFRI ADGANG OG START, EL-BAGKLAP MED FOD OPLUKNING, TRÅDLØS APPLE CARPLAY, TRÅDLØS MOBIL LADNING, NAVIGATION, BAKKAMERA, P-SENSOR FOR OG BAG, LED HIGH PERFORMANCE FORLYGTER, FJERNLYS ASSISTENT, VARME I RATTET, SÆDEVARME FOR, AMBIENTE BELYSNING, 2 ZONET KLIMA ANLÆG MED LUFT DYSER I BAG, MØRK TONED RUDER, MØRK HIMMEL, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 18" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.127 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 413 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Delalcantaraindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |