Mercedes EQB250+AMG Line 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 535 km |
| Batterikapacitet | 70,5 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/385 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Autoriseret Mercedes-Benz Servicecenter
Vi er certificerede og specialuddannede med fuld adgang til Mercedes-Benz’ officielle systemer og tekniske data. Klargøringen varetages af et fagligt stærkt team med fokus på høj kvalitet.
Highlights:
⭐KAMPAGNE⭐BILEN HAR 5 ÅRS FABRIKSGARANTI TIL 25-03-2030⭐
•AMG LINE
•Nightpakke
•7 personers
•Memory-pakke (Sæde, ratstamme og spejle)
•Forberedelse til DISTRONIC/ADAPTIV FARTPILOT
•Automatisk fjernlystilkobling (IHC)
•LED High Performance-forlygter
•Apple Carplay & Android Auto
•18" AMG-trådfælge
•Rat elvarme
•Sportsrat i læder med dyb prægning
•Sæder i sort delkunstlæder
•Polarhvid
Tryghed: 1 års garanti, Mulighed for forlængelse, Autoriseret Mercedes-Benz servicehistorik, 30 dages ombytningsret og 8 dage fuld fortrydelsesret.
Elektrisk rækkevidde: Op til 489km ved blandet kørsel(WLTP), eller 628km ved bykørsel🏎️
Bilnummer:03263703NT
Øvrig: Dødvinkelassistent, Aktiv parkeringsassistent, Dobbelt kopholder, Regnsensor, Armlæn bagest, Registrering af vejskilte, Loftbeklædning i sort stof, mørkt tonet glas, Orienteringsbelysning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 2.105 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 4x el-ruder | Elektrisk kabinevarmer |
| 7 personers | Elektrisk parkeringsbremse |
| ABS-bremser | Elsæder |
| Adaptiv fartpilot | ESP / ESC |
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Alarm | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuld LED forlygter |
| Ambiente belysning | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| App integration | Isofix |
| Apple carplay | Justerbar lændestøtte |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El indst. forsæder | Varme i rat |
| El-justerbar lændestøtte | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-ruder |