Mercedes CLA220 d2,2 Shooting Brake aut. 5d
Kontantpris
139.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 232.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Flot og veludrustet Mercedes CLA 220. Nysynet 03/26 uden bemærkninger. Originale fælge medfølger med sommerdæk som skal skiftes
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 516.695 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.555 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Træk |
| Bakkamera | Xenonlygter |
| Dæktryksmåler |