Mercedes CLA2001,6 AMG Line Coupé 4d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Produceret | 10/2018 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
SMUK CLA AMG EDITION NU I TAASTRUP !!
- NAVIGATION
- FARTPILOT
- BAKKAMERA
- ATTENTION ASSIST
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 17" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, træthedsregistrering, automatisk nødbremsesystem
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15
TLF: 43 52 66 11
www.autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Sportssæder |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |