Mercedes C220 d2,2 4d
Kontantpris
189.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 166.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 234 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, læderrat, splitbagsæde, bagagerumsdækken, kunstlæderindtræk, 16" alufælge, fuld led forlygter, automatgear, 2 zone klima, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fartpilot, fjernb. centrallås, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, håndfrit til mobil, navigation, isofix, esp, airbag, antispin, svingbart træk (manuel)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 456.595 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.550 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Automatgear | Læderrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Svingbart træk (manuelt) |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |