Mercedes C300 e2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 166,7 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 107 km |
| Batterikapacitet | 23,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 217 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 15 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/550 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Apple Carplay/Android auto
✅ Ambiente belysning
✅ El indst. førersæder m. memory
✅ 360° kamera
✅ Digital Cockpit
✅ Fuld LED
✅ Adaptiv forlygter
✅ El-klapbare sidespejle m. varme
✅ 2 x AMG Line
✅ Night Edition
✅ Laneassist
✅ Blindspot
✅ Skiltegenkendelse
✅ (Farve) Mojavesølv
✅ Svingbart træk (elektrisk)
✅ MED MEGET MEGET MERE!
Mercedes C300 e 2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Kontantpris: 439.890,-kr inkl. moms og afgift.
Attraktiv finansiering tilbydes i samarbejde med AL Finans.
Tilbuddet nedenfor er en 1 årige frisk kontrakt. Tilbuddet kan skræddersyes efter behov og periodelængde.
LEASING FORSLAG ERHVERV 12 MDR.:
Månedlig ydelse: 2.749 eks. moms
Udbetaling: 28.000 eks. moms
Restværdi: 193.500 eks. moms og afgift
Løbetid 12 måneder.
LEASING FORSLAG PRIVAT 12 MDR.:
Månedlig ydelse: 3.436 inkl. moms
Udbetaling: 35.000 inkl. moms
Restværdi: 193.500 eks. moms og afgift
Løbetid 12 måneder.
Bilen er klar til omgående levering. Tager gerne din bil i bytte. Bilen kan leveres i hele landet.
Godkendelse kræver positivt kreditvurdering.
(Der tages forbehold for tastefejl.)
Kontraktoprettelse & nummerplade 3.500 + moms
Bilen står klar til fremvisning i vores showroom.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, dellæderindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, alufælge, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), fuld led forlygter, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, automatisk start/stop, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, internet, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, semi-automatisk parkeringssystem, 360° kamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, trafikkamera, antispin, vognbaneassistent, 8 airbags, airbag, esp, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, stemmebetjening, auto hold, vinterhjul, blindvinkelsassistent, el indst. førersæde m. memory
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 360 liter |
| Vægt | 2.020 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Centrallås | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Trafikkamera |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vinterhjul |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.749 kr.
- Førstegangsydelse28.000 kr.
- Totalpris i løbetiden60.988 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 193.500 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet