Mercedes Vito 1142,0 CDi Kassevogn aut. XL RWD
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 38.500 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 189 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.080 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/330 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | - |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
⭐️ Mercedes Vito 114 XL Lang og m/dobbelte skydedøre, sølvmetal⭐️
Udstyr:
✅ XL Lang
✅ Fartpilot/adaptiv fartpilot
✅ Motorvarmer m/timer
✅ Klimaanlæg reguleret "Tempmatik
✅ Kunstlæder kabine
✅ Dobbelte skydedøre
✅ Træk fast. (2.500 kg)
Attraktiv leasing tilbydes med Fri kilometer!
⭐ - 40.000,- i udbetaling.
⭐ - 3.149,- pr. måned i 60 måneder.
⭐ - 60.000,- i restværdi.
Alle priser ex. moms.
Bilgruppen lever bilen nysynet og servicerede i henhold til km eller årgang
Fabriksudstyr:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, træthedsregistrering, airbag, db. airbags
HUSK - Vi tager gerne din brugte bil i bytte!, Ønsker i at se nærmere eller prøvekøre en bil, anbefaler vi at booke en aftale med en af vores salgskonsulenter, så vi er sikre på at bilen holder klar og ikke kommer forgæves! på TLF: 93 40 24 00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 321.800 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.050 kg |
| Bredde | 193 cm |
| Længde | 537 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæder |
| Airbags | Kunstlæderindtræk |
| Aircondition | Læderrat |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Intelligent hastighedsassistent | USB tilslutning |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.149 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden228.940 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 60.000 kr.
- Løbetid60 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)