Mercedes C300 d2,0 Advantage AMG stc. aut. 5d
Kontantpris
395.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 137 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/550 nm |
| Acceleration | 5,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
En ejers, pæn og beholdt, grafitgrå, alle service overholdt hos Ejner Hessel, Nightpakke, vinterpakke, akustiske ruder, svingbart træk, nysynet februar 2026, kan lev. nyserviceret. Er ikke interesseret i at bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.835 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El betjent bagklap |
| Adaptiv undervogn | El komfortsæder |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Blindvinkelassistent |