Mazda MX-51,8 Roadster Coupé 2d
Kontantpris(Formidlingssalg)
124.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2008 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,7 km/l |
| CO2 udledning | 168 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.820 kr. / år |
| Ydelse | 126 hk/167 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Super fin stand bemærk km 29.000
lev nysynet og med stort service
sælges for kunde af huset
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.369 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.092 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 126 cm |
| Lasteevne | 273 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sportssæder |
|---|