Mazda MX-51,8 2d
Kontantpris
82.500 kr.Detaljer
| Modelår | 1998 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/1998 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,0 km/l |
| CO2 udledning | 195 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.520 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/162 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Guldmetal |
Beskrivelse
Skal du være klar til sommeren og en køretur under åben himmel så står denne lækre sag klar til dig. Bilen kører helt perfekt.
Har været ejer på den i 6 år. Har aldrig kørt vinter og altid stået i garage. Ny kaleche, ny styrtbøjle, ny kobling. Alle service overholdt og altid passet godt på
Henv: 40803248
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.000 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 398 cm |
|---|---|
| Højde | 122 cm |
| Lasteevne | 255 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Servo |