Mazda CX-32,0 SkyActiv-G 121 Optimum aut. 5d
Kontantpris
164.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,0 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 121 hk/206 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 267.896 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.188 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 539 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Aftageligt træk | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Ratbetjent gearskifte |
| Automatgear | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Head-up display | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Isofix |