Mazda 31,6 Advance 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2009 |
| Kilometertal | 272.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/145 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 930 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
ENGROS TILBUD!
NYSYNET 26/06/2025, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, 16" alufælge, helårshjul, el-sidespejle, xenonlys, aftageligt træk, aircondition, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, isofix, airbag, lygtevasker
DENNE BIL SÆLGES ENGROS TIL CVR. NUMMER UDEN GARANTI
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 231.401 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.155 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 930 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Lygtevasker |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | Xenonlygter |
| El-sidespejle |