Maserati Ghibli2,0 Hybrid GranSport aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 11,1 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 180 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 5.000 kr. / år |
| Ydelse | 330 hk/450 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 255 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
* Udstyr:
* Grigio Maratea Metallic
* Carbon Fibre Twill High Gloss Interior Trim
* Pieno Fiore Natural Leather Interior Upholstery
* Privacy Glass
* Anodized Blue Brake Calipers
* Power Rear Sunblind
* Bowers & Wilkins Surround Sound System (15 Speakers)
* Ventilated Front Seats
* Nerissiomo Package
* Alcantara Headlining
* Rear Laminated Windows (Sun & Noise Absorbing)
* Tridente Stitched On Headrest
* Glove box Eletrically Loackable
* 20" Urano Wheels (Glossy Black)
* Premium Package
* Heated Front & Rear Seats Package
* Electric Sunroof
* Driver assistance Package Plus
12 mdr. Finansiel Leasing
Alle priser er incl. moms
Førstegangsydelse: 92.488,00
Ydelse: 8.475,00
Ansvar & Kaskoforsikring incl. i ydelsen.
Montering af forsikringstracker incl.
Restværdi 256.000+moms excl afgift.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 1.950 kg |
| Bredde | 195 cm |
| Længde | 497 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|
Leasing
- Leasing typeFinansiel, inkl. moms
- Månedlig ydelse8.475 kr.
- Førstegangsydelse92.488 kr.
- Totalpris i løbetiden194.188 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 256.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringInkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet