Kia XCeed1,6 PHEV Prestige DCT 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 5,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 123 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Aftageligt træk, Bluetooth, 16" Alufælge, EL-sideruder i for & bag., Højdejust.bart føresæde, ISG, Læderrat og gearknob, Højdejust.bart passagersæde, Bakkamera, Varme i rattet, LED baglygter, Farvetillæg, Klimaanlæg & Regnsensor, Parkeringssensor bag, Elektronisk P-bremse, Aut. nedblændeligt bakspejl, El-indklappelige sidespejle m/LED blink, Varme i forsæder, LED forlygter, DAB+ RADIO, Lane Following Assist, Icecube LED kørelys, Multifunktionel Smart Key, 8" Touch Skærm, Armlæn foran, skydbart, High Glossy sorte, vinterhjul, varme i rat, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, android auto, apple carplay, regnsensor
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 291 liter |
| Vægt | 1.477 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 553 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 37 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Apple carplay |
|---|---|
| ABS-bremser | Automatgear |
| Adaptiv fartpilot | Regnsensor |
| Aftageligt træk | Sædevarme |
| Android auto | Varme i rat |
| Anhængertræk, aftagl. | Vinterhjul |