Kia Rio1,0 T-GDi Advance 5d
Kontantpris
89.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/171 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, varme i rat, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 169.706 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.042 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 558 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| Bakspejl m. nedbl. | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |