Kia Rio1,25 MPi Prestige 5d
Kontantpris
148.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 84 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 910 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Fartpilot, Apple CarPlay / Android Auto, El ruder for, El-justerbar sidespejle, Automatgear, Multifunktionsrat, Bluetooth og meget mere
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 145.819 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 325 liter |
| Vægt | 1.007 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 563 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 910 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |