Kia Rio1,2 CVVT Style 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
47.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2015 |
| Kilometertal | 136.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/121 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
- Bluetooth
- Bak alarm
- El-klapbare spejle
- Fartpilot
- Sædevarme
- El-ruder for og bag
- Regnsensor
- Aircondition
Vi tilbyder billigt billån igennem accept auto
både og og uden udbetaling
Engrossalg
, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, alufælge, tågelygter, el-klapbare sidespejle, aircondition, centrallås, 4x el-ruder, fartpilot, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, airbag, esp, parkeringssensor (bag), isofix
Ring og få et uforpligtende finansieringstilbud. Vi tager naturligvis gerne din gamle bil i bytte.
UNGDÅ AT KØRE FORGÆVES, FOR FREMVISNING AF BIL, SKAL DER RINGES I FORVEJEN.
Vi tager forbehold for evt. taste & beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 124.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.167 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 393 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
|---|---|
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot |