Kia EV677 Long Range GT-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 510 km |
| Batterikapacitet | 72,5 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 229 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Mørkblåmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
<> Long Range GT-Line
<> Soltag
<> Head Up display
<> El. indst. føresæder m. memory
<> Dellæder m. alcantara kabine
<> Meridian Premium lydanlæg
<> 360° kamera m. parkeringshjælp
<> Varme i multifunktionsrat
<> Varme i forsæder + bagsæder
<> Adaptiv fartpilot m. vognbaneassistent
<> Skiltegenkendelse
<> Nødbremseassistent
<> Træthedsassistent
<> Fuld LED forlygter m. fjernlysassistent
<> 510 km. WLTP
🚘KOMFORT: Head-up display | Varmepumpe | Adaptive forlygter | Sædevarme, for & bag | Ventileret forsæder | Ratvarme.
🛡️SIKKERHED: Aktiv blindvinkelassistent | Blindspot-assist | 360° kamera (Around view monitor) | Automatisk nødbremsesystem | Motorvejsassistent | Assistent til kollisionsundgåelse ved parkering.
🎨DESIGN: Dellæder m. alcantara kabine | Mørktonet ruder, bag.
🎵MULTIMEDIE: Meridian Premium lydanlæg | Apple CarPlay | Android Auto.
⚙️TEKNIK & PERFORMANCE: Flush håndtag | Trådløs oplader (telefon) | Trailerpakke.
Vognkortnummer: 529475
Denne bil er importeret og kan afvige fra dansk standard.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.930 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| 7 airbags | Frunk |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Internet |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| App integration | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder | Xenonlygter |
| ESP / ESC |