Kia Picanto1,0 Style+ Intro 5d
Kontantpris
41.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2015 |
| Kilometertal | 141.065 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚗 Kia Picanto 1,0 Style+ Intro 5d – Økonomisk & velholdt bybil! 🚗
Flot Kia Picanto med lavt forbrug og god komfort. En ideel bil til både bykørsel og pendling.
🔹 Vigtigt udstyr:
✔ Sædevarme i forsæder
✔ El-ruder for & bag
✔ El-spejle m. varme
✔ Læderrat & gearknop
✔ Auto light control (lyssensor)
✔ Fjernbetjent centrallås
✔ Tonede ruder
✔ Højdejusterbart førersæde
✔ Komfortblink
✔ ISG (Start/Stop-system)
🔹 Service:
✔ Lige fået stor service
🔧 Leveres:
✅ Nysynet
✅ Nyserviceret
✅ Topklargjort
💰 Finansiering tilbydes – med eller uden udbetaling!
Der tages forbehold for tastefejl og udstyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 864 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 476 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|