Kia Picanto1,0 Prestige Upgrade 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 24.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/96 nm |
| Acceleration | 14,8 sek. |
| Tophastighed | 158 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Kia Picanto Prestige M/ Upgrade
Tekniske data:
Fabriksgaranti til 07/2029 eller 150.000km
Forbrug (km/l) 24,7
Vægtafgift 760,- halvårligt
✨ Højdepunkter:
✅ Bakkamera
✅ Sædevarme
✅ Opvarmet rat
✅ Klimaanlæg
✅ Håndfri mobil
✅ Org. alufælge m. sommerdæk
✅ Fjernbetjent centrallås
✅ El spejle og ruder
- GØR LIGE SOM MANGE ANDRE, TILKØB EKSTRA GARANTI OG TRYGHED FOR SMÅ PENGE
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: 11:00 – 15:00
Søndag 11:00 - 15:00
Kontakt os Tlf. 70 70 17 77
Mail: hillerod@bn.dk
Adresse: Falkevej 4A 3400 Hillerød
✅ Chat med os på bn.dk
Hos Bjarne Nielsen Hillerød sælger vi nyere brugte biler af alle mærker.
Kom ned forbi hvis du søger råd eller vejledning vedrørende din kommende bil - søger du f.eks. en el-bil, så er vi klar til at hjælpe dig uanset om det omhandler, forsikring, finansiering, ladestander eller andet!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 165.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 255 liter |
| Vægt | 869 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 451 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Centrallås | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| ESP / ESC |