Kia Picanto1,0 MPi Advance 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 197.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/96 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 161 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Pæn og velkørende Kia Picanto 1,0 MPI Advance 67HK fra 2017
Bemærk bilen har en pæn servicehistorik!
Bilen er udstyret med bla. Fartpilot, Rat m. varme, Aircondition og Isofix
Den er opgivet til at køre 25,6 km/l.og koster kun 460,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 878,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, varme i rat, aircondition, centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 125.209 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 255 liter |
| Vægt | 835 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil |