Kia Picanto1,0 Motion+ Eco 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2011 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/94 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, stofindtræk, bagagerumsdækken, læderrat, helårshjul, el-sidespejle, tågelygter, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, usb-c tilslutning, isofix, dæktryksmåler, airbag, automatisk start/stop, komplet service historik, undervognsbehandlet,
UTROLIG FLOT OG VELHOLDT 1 EJERS PICANTO! STÅR SNORLIGE I EN RIGTIG CHARMERENDE FARVE MED SINE CHROME DETALJER!
- UNDERVOGNSBEHANDLET!
- KOMPLET HISTORIK!
- NYE HELÅRS HJUL!
- 1 EJERS!
NETOP NYSYNET, NYSERIVICERET OG KLARGJORT!
ÅBENT ALLE UGENS HVERDAGE 10-17 SØNDAG 10-14 TLF 60 37 79 39
Hos os gennemgår vi altid bilerne inden salg, med service, syn, mekanik m.m.
- VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
*Mulighed for at købe landsækkende garanti, op til 24 mdr. *Der tages forbehold for taste fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 94.898 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 820 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Helårshjul |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Automatisk start/stop | Læderrat |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Stofindtræk |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås |