Kia Niro64 EV Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 35.600 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 460 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/255 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Se hvad vores kunder skriver på Trustpilot
⭐️ Alle vores biler sælges nysynet, klargjorte og med nummerplader til den annoncerede pris.
⭐️ Vi giver minimum 6 måneders garanti samt 2 års reklamationsret på alle vores biler. Det er muligt at tilkøbe 12-24-36 måneders ekstra garanti og fornyelse efter udløb.
Kia Niro 64 EV Premium 5d
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ El. indst. forsæder
✔️ Bak kamera, p-sensor for og i bag
✔️ Varme i rat
✔️ Nøglefri adgang
✔️ El bagklap
✔️ OG MEGET MERE!
✔️ Kan leveres i hele landet
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, el indst. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, 4x el-ruder, el betjent bagklap, håndfrit til mobil, navigation, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 475 liter |
| Vægt | 1.682 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås |