Kia Niro64 EV Access 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2025 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 460 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 42 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/255 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
✅ FABRIKSGARANTI TIL 2032 / 150.000KM
✅ 3-FASET AC OPLADNING 0-100% CA. 6 TIMER
✅ OP TIL 80KW DC OPLADNING 10-80% CA. 40 MIN
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ BAKKAMERA
✅ NØGLEFRI BETJENING
✅ AUT. LYS M. FJERNLYSASSISTENT
✅ 2-ZONET KLIMAANLÆG
✅ NAVIGATION
✅ OG M.M.
Komplet udstyrsliste:
kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, alufælge, led kørelys, led baglygter, el-sidespejle m/varme, automatgear, aircondition, nøglefri tænding, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, airbag, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, 2 zone klima
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.604 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 475 liter |
| Vægt | 1.682 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 518 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |