Kia Niro1,6 PHEV Advance+ DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 49 km |
| Batterikapacitet | 6,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 122 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.080 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
- Kontakt os for fremvisning: 20570259 eller på mail: salg@feldbakbiler.dk
- Finansiering tilbydes med 0 kr. i udbetaling
- Alle byttebiler er velkomne
- Mulighed for tilkøb af Cargarantie i op til 3 år
- Fortsat fabriksgaranti frem til 27-02-2027
- Adaptiv Fartpilot
- Anhængertræk
- Bakkamera
- Navigation
- Bluetooth med musikstreaming
- Apple Carplay/Android Auto
- Digitalt Cockpit
- Varme i rat og sæder
- Blind Spot Detection
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, højdejust. førersæde, alufælge, 16" alufælge, led kørelys, tågelygter, led baglygter, tagræling, træk, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, auto hold, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 304.918 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 324 liter |
| Vægt | 1.480 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, dellæder |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Sportssæder |
| Centrallås | Tågelygter |
| DAB radio | Tagræling |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Træk |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |