Kia Niro1,6 HEV Comfort DCT 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 86,4 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, tagræling, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, fuldaut. klima, aircondition, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, fartpilot, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, stemmebetjening, auto hold, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 285.918 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 436 liter |
| Vægt | 1.386 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 544 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Aftageligt træk | Multifunktionsrat |
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Android auto | Parkeringssensor (for) |
| Anhængertræk, aftagl. | Ratbetjent gearskifte |
| Antispin | Ratgearskifte |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædebetræk, stof |
| Auto hold | Sædevarme |
| Automatgear | Stemmebetjening |
| Automatisk lys | Stofindtræk |
| Bakkamera | Tagræling |
| Bakspejl m. nedbl. | Tonede ruder |
| Centrallås | Udv. temp. måler |
| Dæktryksmåler | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |