Kia EV677 Long Range Upgrade 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 98.072 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 528 km |
| Batterikapacitet | 72,5 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 229 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kia EV6 77 Long Range Upgrade – en af markedets mest eftertragtede elbiler! Masser af power, lang rækkevidde og lynhurtig opladning.
Her får du en topmoderne SUV med masser af udstyr og en køreoplevelse i særklasse. Perfekt til både hverdag og lange ture.
Udstyrshighlights
bakkamera, navigation, læderindtræk, læderrat. , 19" alufælge, alufælge, 2 zone klima, 4x el-ruder, 6 airbags, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aircondition, alarm, ambiente belysning, android auto, antispin, app integration, apple carplay, aut. nedbl. bakspejl, auto hold, automatisk nødbremsesystem, automatisk parkeringssystem, automatgear, automatisk forvarmning af batteri, automatisk lys, automatisk nødassistent, automatisk start/stop, bagagerumsdækken, blindvinkelsassistent, centrallås, dab+ radio, dab radio, dæktryksmåler, digitalt cockpit, dynamisk blinklys, dynamisk blinklys i bag, el betjent bagklap, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, el komfortsæder, el-justerbar lændestøtte, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-ruder, el-sidespejle, elektrisk kabinevarmer, elektrisk parkeringsbremse, esp, fartpilot, fjernb. centrallås, fjernlysassistent, førerovervågning med advarsel, frunk, fuld led forlygter, fuldaut. klima, håndfrit til mobil, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, intelligent hastighedsassistent, isofix, kørecomputer, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, motorkabinevarmer, multifunktionsrat, musikstreaming via bluetooth, nøglefri adgang, nøglefri tænding, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, sædevarme, semi-automatisk parkeringssystem, skiltegenkendelse, splitbagsæde, træthedsregistrering, type-2 ladekabel, udv. temp. måler, usb-c tilslutning, usb-a tilslutning, varme i bagsæde, varmepumpe, vognbaneassistent.
Har du brug for hjælp til finansiering? Vi kan altid finde en god løsning – uanset om du ønsker med eller uden udbetaling.
Har du en bil, du gerne vil af med, så tager vi den selvfølgelig gerne i bytte.
Bilen leveres nysynet og nyserviceret.
Bilen sælges med 2 års reklamationsret, så du handler med tryghed.
Ønsker du at opleve bilen i virkeligheden, så ring gerne for fremvisning eller prøvetur – så har vi bilen klar til dig.
Der tages forbehold for eventuelle tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.930 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| Alarm | Frunk |
| Alufælge | Fuld LED forlygter |
| Ambiente belysning | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| App integration | Højdejust. forsæde |
| Apple carplay | Intelligent hastighedsassistent |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Auto hold | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Auto. parkering | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Motorkabinevarmer |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dynamisk blinklys | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys i bag | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Type-2 ladekabel |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El komfortsæder | USB A tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| El-ruder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |