Kia EV677 Long Range Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 31.200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 528 km |
| Batterikapacitet | 72,5 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 229 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Se hvad vores kunder skriver på Trustpilot
⭐️ Alle vores biler sælges nysynet, klargjorte og med nummerplader til den annoncerede pris.
⭐️ Vi giver minimum 6 måneders garanti samt 2 års reklamationsret på alle vores biler. Det er muligt at tilkøbe 12-24-36 måneders ekstra garanti og fornyelse efter udløb.
Kia EV6 77 Long Range Active 5d
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Aftageligt anhængertræk
✔️ Bak kamera, p-sensor bag
✔️ OG MEGET MERE!
✔️ Kan leveres i hele landet
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, el-klapbare sidespejle, aftageligt træk, aircondition, 2 zone klima, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 1.930 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Digitalt cockpit |
|---|---|
| 4x el-ruder | El-klapbare sidespejle |
| ABS-bremser | Elektrisk parkeringsbremse |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (for) |