Jeep Avenger54 Summit 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 64 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 395 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gul |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, P-sensor bag m. bakkamera, Fuld LED for/baglygter, El bagklap, Nøglefri døre + start, Trådløs mobilopladning, Navigation, Apple CarPlay / Android Auto, Vognbaneassistent, Skiltegenkendelse, Multifunktionsrat, Digital instrumentering, Klimaanlæg, LED forlygter, El-justerbare sidespejle, 18” alu og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 395 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 5,5 timer)
Hurtigladning: 100 kw (10-80% = ca. 30 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.536 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 489 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
|---|---|
| Android auto | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| DAB radio | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |