Jeep Avenger54 Longitude 5d
Kontantpris
189.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2024 |
| Kilometertal | 4.640 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 50,8 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, kurvelys, mørktonede ruder i bag, varmepumpe, fuldaut. klima, automatgear, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, type-2 ladekabel, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, esp, antispin, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 215.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.536 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 489 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Dæktryksmåler | Type-2 ladekabel |
| Dobbelt bagagerumsbund | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås |