Hyundai Kona64 EV Advanced Premium 5d
Kontantpris
144.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 484 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 77 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/395 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 322.914 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.510 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 660 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| 7 personers | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Varmepumpe |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle m. varme |