Hyundai Kona39 EV Advanced 5d
Kontantpris
139.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 25.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 305 km |
| Batterikapacitet | 39,0 kWh |
| Energiforbrug | 143 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/395 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.510 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 7 airbags | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nightvision |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer |