Hyundai Kona39 EV Trend 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 449 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/395 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🐣🌼 Påskeåbent hos Bjarne Nielsen Birkerød! 🌼🐣
Vi holder åbent hele påsken:
📅 Skærtorsdag (2/4): 11–16
📅 Langfredag (3/4): 11–16
📅 Påskelørdag (4/4): 11–16
📅 Påskedag (5/4): 11–16
📅 2. påskedag (6/4): 11–16
Kig forbi og gør en god handel – vi har en skarp rentekampagne på kun 2,99% Fast rente ved godkendt kreditvurdering på en Elbil 🚗💨
Bilen er netop lige landet, billeder følger!
Hyundai Kona EL Trend med det store batteri, bakkamera, adaptiv fartpilot, head-up display, Keyless-go, og mange flere funktioner!
🔋 Rækkevidde: 449 KM
🔋 Batterikapacitet: 64 KWh
Nævneværdigt udstyr:🚗
- Head-up display
- Adaptiv fartpilot
- Android Auto/Apple CarPlay
- Klimaanlæg m. Sædevarme for
- Bakkamera m. Parkeringssensor bag
- Nøglefri start/døre "Keyless-go"
- Digital instrumentering
- Bluetooth
- LED kørelys
- Antispin
- Vejbaneassistent
- Træthedsregistrering
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremsesystem
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 70 80 86 60
birkerod@bn.dk
Adresse
Birkerød Kongevej 37-39
3460 Birkerød
✅ Chat med os på bn.dk
Bjarne Nielsen i Birkerød er områdets store brugtbilhus, der ligger på Birkerød Kongevej.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 276.016 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.593 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 418 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 427 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| City steering | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |