Hyundai Kona39 EV Select 5d
Kontantpris
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 17.921 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 289 km |
| Batterikapacitet | 39,0 kWh |
| Energiforbrug | 150 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/395 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK Denne Kona!
Af Bemærkelsesværdigt Udstyr: Adaptiv fartpilot - Bakkamera - Parkeringssensor for/bag - Apple carplay/Android auto - Navigation - Krell Lydanlæg - Sædevarme for - El foldbare spejle - Nøglefri open og go og meget mere!
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Vi ses i Søborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.510 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |