Hyundai Kona39 EV Essential 5d
Kontantpris
144.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 21.882 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 305 km |
| Batterikapacitet | 39,0 kWh |
| Energiforbrug | 150 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/395 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
HYUNDAI KONA EL - PÅ LAGER I TAASTRUP
Af særligt udstyr:
Apple CarPlay - Bakkamera - El-foldbare spejle - Elruder for/bag - Multifunktionsrat - Parkeringssensor for/bag - Sædevarme for - LED forlygter - Mørktonede ruder bag - Højdejusterbart førersæde - Højdejusterbart passagersæde - Auto hold - Blindvinkelassistent - o.m.a
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 332 liter |
| Vægt | 1.510 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Tonede ruder |
| DAB radio | USB A tilslutning |
| Dæktryksmåler | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle |